KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568081
nr 1356 8081
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1926, "Sydfranskt Landskap". Olja på duk, 37x45cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 20:14:54
300 kr
800 kr
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad